Пам'ятаєте часи, коли наші батьки уважно вивчали нас, коли ми приходили додому після прогулянок, як часом принюхувалися і намагалися непомітно провести обшук у наших особистих речах? Таке було майже з кожним. Адже завжди діти, бажаючи здаватися дорослими, часто приховували від батьків шкідливі звички, а дорослі так і хотіли їх викрити, намагаючись уберегти від негативних наслідків.
Минають роки, змінюється мода, змінюються шкідливі звички, трансформуються наші бажання. Добре чи погано, але найшкідливішою звичкою сучасності називають комп'ютерні ігри. А вже за ними йдуть куріння, алкоголь, прийом наркотичних засобів. Зовсім не обов'язково, що ваша дитина зіткнеться з усім цим, але ризик завжди великий.
Одним із не менш хвилюючих для кожного з батьків є питання: «Чи не курить моя дитина електронну сигарету?».
Паріння електронок останнім часом стало однією з наймодніших течій у світі. Вейпери створили свій неповторний стиль, заснували цілу спільноту поціновувачів ароматних хмар.
Спочатку електронна сигарета була винайдена з метою допомогти курцям позбутися своєї шкідливої звички. Пізніше вейпінг став окремим заняттям, яке не тільки допомогло багатьом кинути курити, а й перетворилося на новий напрям.
Як же зрозуміти, що ваша дитина парить вейп?
Придивіться. Якщо ви відчули дивний запах у кімнаті дитини, побачили жирні плями на його одязі, почули нову незнайому вам термінологію або помітили, що вона постійно заряджає якісь акумулятори – це може означати, що він вейпер.
Як показує практика, найкращий спосіб уникнути негативних наслідків – не робити необдуманих вчинків, а найперевіреніший спосіб знати все про свою дитину – розмовляти з нею та довіряти їй. Адже якщо ви є не тільки його батьком, а й другом – ви напевно не станете підозрювати його в чомусь і знатимете про його бажання, вчинки та мрії. Тому, перш ніж стати «детективом» у власному будинку, варто навчитися бути його «охоронцем».
Якщо ви дізналися, що ваша дитина почала парити вейп, просто поговоріть з нею про це. Це не така шкідлива звичка, як куріння звичайних сигарет, але для організму, що росте, вона – напевно не дуже корисна. У будь-якому випадку, лише обговорюючи ситуацію, можна в ній розібратися.
Тут усе просто. Якщо ви зайшли в кімнату дитини і почули незвичайний солодкий запах, як післясмак від напою або десерту, це може означати, що в приміщенні парили вейп. Зверніть увагу на вікна. Якщо на них присутній легкий наліт (плівка-конденсат), то ваші підозри швидше за все вірні.
Заправка для електронних сигарет – досить в'язка та масляниста. Це з'єднанням всіх її складових компонентів. Нерідко заправляючи вейп, можна пролити рідину на одяг. Плюс до всього, якщо нещільно закрутити бак електронки, рідина може протікати. Тому, якщо ви помітили на одязі дитини жирні плями з дивним запахом - спитайте його про це.
Електронні сигарети працюють від батарей: вбудованих або знімних. Якщо у вашому будинку з'явиться новий зарядний пристрій для таких акумуляторів, це привід задуматися про вейпи.
Коли вейпер-новачок лише занурюється у величезний світ електронних сигарет та ароматних хмар, на нього чекає цілий том нових слів, справжній словник вейпера – починаючи з самого поняття «електронка», закінчуючи «жижками», «заправками» або «витратниками».
Якщо ви помітили всі перераховані вище ознаки, і ваша дитина, до того ж, останнім часом просить збільшити можливість її кишенькових витрат, дійсно варто поговорити з нею про її захоплення. Є великий шанс, що все це приведе вас до відповіді, на яку ви розраховуєте. Витратники для вейпів коштують чимало.
Я розумію вашу турботу. Вейпінг або вживання електронних сигарет може бути шкідливим для здоров'я дитини, тому важливо звернути на це увагу.
Ось кілька порад, які можуть допомогти:
Найголовніше - бути відкритим та говорити з дитиною про ці теми. Діти повинні знати про можливі наслідки та ризики, щоб зробити свідомий вибір.
Якщо ваша дитина не хоче звертатися до фахівця, то можна спробувати інші підходи для допомоги їй відмовитися від вейпінгу:
Найголовніше - показуйте любов та підтримку вашій дитині, допомагайте їй зробити правильний вибір та не переставайте розмовляти з нею про цю тему.